Čokoládu nastrouháme a necháme v kastrůlku v teple změknout. Poté přilijeme teplé mléko, dáme na oheň a za neustálého míchání asi minutu povaříme. 

Hotový čokoládový nápoj přelijeme do šálku přes sítko. Povrch čokolády můžeme samozřejmě dozdobit šlehanou smetanou. Chuťově lze zpestřit také tím, že do vařené čokolády přimícháme trochu cukru.

Ingredience na 1 porci:

2 dl mléka
2 dkg čokolády» Recepty a vaření - kuchařka online
» Vánoční koledy - klasické i moderní koledy.
» Vánoční recepty - web plný receptů, které o Vánocích určitě oceníte.

2 komentářů k “Vařená čokoláda”

  1. pavluša komentuje:

    Ahoj,takhle já čokoládu vůbec nevařím,mě ji učil sám mistr cukrář a že to byl mistr,čokoláda obsahuje kakao a to se rádo připaluje tak pro všechny kuchařinky jen rozpustit tuk a pak dodělávat ve vodní lázni,všeho s mírou a opatrně dávat pozor na konzistenci a máte vynikající čokoládu,časem se naučíte dělat čokoládu tak jako já,lesklou a chutnou,přeji úspěch při výrobě.

  2. Hana komentuje:

    Ahoj…Máš pravdu…můj tatínek i dědeček sou cukráři a čokoládu opravdu umí…Tatínek mě vždy učil na vánoce jen tu nejlehčí čokoládu do formiček…Stačí k tomu: 160 gramů ztuženého tuku, 160 gramů práškového cukru, jedna polévková lžíce kukuřičného škrobu, jedno celé kakao na vaření. Postup je také lehký: Ztužený tuk necháme v kastrólku rozpustit ale né tak aby se smažil, přidáme cukr a ostatní ingredience. Za stálého míchání dohlížíme na to aby se čokoláda nasmažila. Poté vlijeme do frmiček na čokoládu a necháme stuhnout a pak vyklepáváme a dáváme do mrazáku…Na vánoce vyndáme a neháme na stole…Přeji mnoho úspěchu =)

Přidejte komentář

  • Tip na web