Polevy jsou nezbytnou součástí mnoha druhů vánočního cukroví. Pojďme se podívat na několik receptů na nejpoužívanější polevy.


Bílková poleva

1 bílek
100 g moučkového cukru
1 polévková lžíce citronové šťávy

Bílek dáme do misky, přidáme moučkový cukr a citronovou šťávu a třeme tak dlouho, až je poleva lesklá a hustá. Je-li poleva stále řídká, přidáme více cukru, v opačném případě přidáme citronovou šťávu.

Citronová poleva

100 g moučkového cukru
1 polévková lžíce horké vody
2 lžíce citronové šťávy

Moučkový cukr dáme do misky, polijeme horkou vodou, přidáme citronovou šťávu a třeme, až je poleva hladká, lesklá a houstne. V případě, že je stále řídká, přidáme ještě trochu cukru.

Rumová poleva

100 g moučkového cukru
1 polévková lžíce horké vody
2 polévkové lžíce rumu
Moučkový cukr smícháme s horkou vodou a přidáme rum. Polevu třeme tak dlouho, dokud není hladká, lesklá a hustá. Je-li řídká, přidáme cukr.

Žloutková poleva

2 žloutky
100 g moučkového cukru

V misce smícháme žloutky s cukrem a třeme, dokud nezhoustne a neleskne se. Pro zvýraznění chuti můžeme přidat polévkovou lžíci citronové šťávy a cukr.

Čokoládová poleva

80 g ztuženého tuku
80 g moučkového cukru
20 g kakaa
1 polévková lžíce škrobové moučky
1 polévková lžíce vody

Do menšího hrnce dáme tuk a necháme jej rozpustit. Přidáme moučkový cukr s kakaem a škrobovou moučkou rozmícháme ve vodě. Hrnec vložíme do vodní lázně a mícháme, až je poleva hladká, spojená a hustá. Ihned použijeme.» Recepty a vaření - kuchařka online
» Vánoční koledy - klasické i moderní koledy.
» Vánoční recepty - web plný receptů, které o Vánocích určitě oceníte.

  • Tip na web