Vánoční cukroví

Vánoční cukroví

Vánoční cukroví je neodmyslitelnou součástí Vánoc. Bez nadsázky lze říci, že vánoční cukroví a jeho pečení patří k tradičním vánočním zvykům.

Mezi vánoční cukroví se nechá zařadit nejedna pochoutka, kterou můžeme připravovat i během roku. Většina “pravých” vánočních receptů se připravuje z klasických ingrediencí, tedy ze směsi mouky, cukru, másla, vajec, čokolády a kakaa. Hojně používané jsou také mandle, ořechy či kandované ovoce.

Z výzkumů vyplývá, že v naprosté většině českých domácností se alespoň část vánočního cukroví připravuje doma. Je dobře, že tradice zůstávají zachovány, stejně jako se v rodinách z generace na generaci často předávají třeba i vykrajovátka, formičky atd.

Na našem webu se snažíme přinést vám co největší sbírku receptů na vánoční cukroví. Proto budeme rádi, když nám zašlete i vaše recepty, tipy a triky týkající se přípravy vánočního cukroví. Na rozdíl od řady jiných webů, které recepty jen shromažďují z jiných zdrojů, pochází nemalá část receptů přímo ze zápisníčků a kuchařek našich maminek, babiček, manželek, přítelkyň, tetiček či sester.

Recepty na jednotlivé druhy vánočního cukroví naleznete v rubrice Recepty.  Rozšiřovat chceme postupně i databázi našich fotoreceptů. Samozřejmě rádi zveřejníme i recepty na cukroví, které připravujete u vás. Recepty a fotorecepty můžete zasílat prostřednictvím našich kontaktů.