Fotorecet: Roláda ze Sunarky (za studena)

Recept na vynikající roládu ze sunarky jsme již jednou zveřejnili. Tentokrát ho máme doplněný také o ilustrační fotografie, o které jste si psali.

Ještě než se pustíte do přípravy rolády, musíme vás upozornit na dvě nevýhody této (nejen) vánoční pochoutky. Ta první je, že nevydrží. Totiž přesněji vy nevydržíte. Jak jednou ochutnáte, bude vás to k ledničce táhnout stejně neomylně, jako to střelku kompasu táhne k severu. A budete ujídat a ujídat, až z rolády nic nezbude. Proto doporučujeme už při nákupu počítat alespoň s dvojnásobným množstvím ingrediencí :-).

Tou druhou nevýhodou je, že se při přípravě rolády používá tepelně nezpracované vejce. Případné riziko s tím spojené, stejně jako u řady dalších pochoutek, si musí zvážit každý sám.

Ale teď již pojďme do kuchyně. Z uvedených ingrediencí nejprve vypracujeme těsto. Rozbalíme alobal, pocukrujeme a poté na něm z těsta vyválíme placku.

Nyní si připravíme náplň. Máslo, které si nejprve necháme změknout, utřeme se třemi lžícemi kakaa. Takto připravenou náplní potřeme vyválenou placku, svineme pomocí alobalu a zabalené v alobalu uložíme do ledničky a necháme ztuhnout.

Pro servírování nakrájíme asi půl centimetru silné proužky. Ty vždy okamžitě spotřebujeme. Ale s tím už vám radit nemusíme :-).

Ingredience:

20 dkg Sunarky
15 dkg másla
15 dkg práškového cukru
1 vejce
2 lžíce rumu

náplň:

10 dkg másla
3 lžíce kakaa