Jak na vánoční perníčky

Vánoční perníčky patří mezi nejtradičnější cukroví, které se nejen v českých domácnostech na Vánoce připravuje.

Příprava vánočních perníčků přitom má svoje specifika. Perníčky patří mezi cukroví, které začínáme připravovat již v “první vlně” pečení. Je totiž potřeba je nechat i několik týdnů odležet, aby byly tou správnou pochoutkou.

Pro všechny hospodyňky, které se na pečení této tradiční dobroty chystají, nyní vznikl nový web s prozaickým názvem Vánoční perníčky. Najdete na něm snad všechno, co vás v souvislosti s perníčky napadne. Kromě vydatné zásoby různých variant receptů (včetně těch na hned měkké perníčky) se můžete podívat na návody na zdobení, určitě využijete také recepty na polevy nebo se necháte inspirovat ve fotogalerii.

Web je otevřený všem uživatelkám a uživatelům, takže pokud máte vlastní recepty na perníčky nebo se budete chtít pochlubit fotografiemi vlastních výtvorů, stačí je zaslat autorskému týmu webu a ten je rád na stránky doplní. A objevit se pak mohou i na našem facebooku.

Vaší pozornosti by pak určitě neměl uniknout ani náš recept na Žichlínské vánoční perníčky. Hodně zdaru a následně dobrou chuť.